Gentle Foaming Cleanser Pro: clinic

Kaikille ihotyypeille sopiva, saippuaton ja sulfaatiton puhdistusvaahto sisältää ainutlaatuista aminohappopohjaista tensidiä

Kaikille ihotyypeille sopiva, saippuaton ja sulfaatiton puhdistusvaahto sisältää ainutlaatuista aminohappopohjaista tensidiä, joka puhdistaa meikin ja epäpuhtaudet hellävaraisesti mutta tehokkaasti. Runsas, samettinen vaahto rauhoittaa ja hoitaa ihoa kamomillalla, aloe veralla ja allantoiinilla samalla kosteuttaen ja jättäen ihon pehmeäksi. Koostumus sisältää antioksidantteja, jotka vähentävät ihon oksidatiivista stressiä.

Hellävaraisessa puhdistusvaahdossa on pumppumekanismi, jonka tuottama runsas vaahto puhdistaa hellävaraisesti ja tehokkaasti ihoa kuivattamatta. Tuote sopii myös herkälle iholle ja sisältää useita ihoa hoitavia ainesosia:

  • Kamomilla hoitaa ja rauhoittaa.
  • Allantoiini säilyttää kosteutta iholla.
  • Aloe vera kosteuttaa ja pehmentää.
  • B5-provitamiini (pantenoli) ja E-vitamiini auttavat torjumaan ihon oksidatiivista stressiä.

Tuote on hajusteeton.

Brändi

Koostumus

Artikkelin tyyppi

Hoitolatuote

Tuoteryhmässä

Hiero yksi painallus runsasta vaahtoa kasvoille pyörivin liikkein. Huuhtele huolellisesti ja taputtele iho kuivaksi pyyhkeellä. Käytä kahdesti päivässä.

Water (aqua), sodium cocoyl glycinate, glycerin, sorbitol, peg-8, cocamidopropyl betaine, glycereth-26, allantoin, aloe barbadensis leaf juice, panthenol, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, leuconostoc/radish root ferment filtrate, disodium edta, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol, tocopherol, citric acid, potassium sorbate, sodium benzoate.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Kirjoita ensimmäinen arvio tuotteelle “Gentle Foaming Cleanser Pro: clinic”

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

  • Maksuton toimitus ostaessasi yli 70 eurolla.
  • Neljän tuotteen ostajalle lahja kaupan päälle*